Aby móc zadawać pytania zarejestruj się. Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej prosimy zapoznać się z naszą polityka prywatności.

zmień Polski change_language

change_contrast Wysoki kontrast change_version Wersja tekstowa
A A A
RSS rss
  • polski

  • русский

  • english


01.jpg
Umarłym pamięć – żyjącym pojednanie. Edycja IV (2015)
Konkursy
„Umarłym pamięć – żyjącym pojednanie” to ogólnopolski interdyscyplinarny konkurs, kierowany do dzieci i młodzieży w wieku 6-19 lat. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: "400 lat kontaktów polsko-syberyjskich". Na prace realizowane w czterech kategoriach (plastycz...

01.jpg.jpg
Opowieść Dominiki Kukiełki, która w czerwcu 1941 trafiła do Kazachstanu
Opowieści
"Jak wyglądało to nasze mieszkanie? Na pięć rodzin liczących w sumie 25 osób miała wystarczyć jedna dość duża izba, na środku której znajdował się ogromny kocioł do gotowania potraw (...)"

01.jpg
Ekspozycja
Ekspozycja
Pojedyncze losy i wielka historia spotkają się w niezwykłej opowieści o Sybirze, którą przedstawimy na wystawie głównej Muzeum. Przeglądając się w opowieściach konkretnych osób - bliskich ze względu na wiek, miejsce zamieszkania, często rodzinne relacje.

tytulowa.jpg
Drogami pamięci
Kierunek Wschód
Na początku 2014 roku białostoczanin Krzysztof Suchowierski wraz z dwoma Rosjanami (Iłanem Czeczniewem i Jegorem Kowalczu) przemierzyli rowerami Jakucję. 3500 kilometrów. W temperaturze często sięgającej minus 40 stopni Celsjusza.

1a.jpg
Kresy II RP w obliczu drugiej wojny światowej
Historia
Opracowanie dotyczące stosunków społecznych, etnicznych, religijnych i politycznych na Kresach w dobie dwudziestolecia międzywojennego.