Aby móc zadawać pytania zarejestruj się. Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej prosimy zapoznać się z naszą polityka prywatności.

zmień Polski change_language

change_contrast Wysoki kontrast change_version Wersja tekstowa
A A A
RSS rss
  • polski

  • русский

  • english


konferencja.jpg
Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Sybir: Wiara-Nadzieja-Przetrwan...
Projekty i wystawy
Przypominamy, że 20 września br. mija termin rejestracji osób zainteresowanych udziałem w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "SYBIR: Wiara-Nadzieja-Przetrwanie. Życie religijne polskich zesłańców XVIII-XX w.", która odbędzie się w Biał...

jabłońska.jpg
Opowieść Julii Jabłońskiej, urodzonej w 1953 roku w Kazachstanie
Opowieści
Pamiętam pewnego razu, że ojciec z matką coś sprzedali. Tata pojechał do Pietropawłowska i tam kupił nam pierwszą zabawkę. To był miś. Miał takie uszka i języczek. Cudowny. My nigdy z siostrą nie miałyśmy żadnej zabawki (...)

Marsz 20160050.jpg
XVI Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru
Przedsięwzięcia 2016
Zakończyły się główne uroczystości związane z XVI Międzynarodowym Marszem Żywej Pamięci Sybiru. W przemarszu ulicami Białegostoku wzięły udział tysiące osób z Polski i najdalszych stron świata.

910 MWB Sybir wrz 08 2016.jpg
Wystawa czasowa "Polacy w Kazachstanie 1936 - 1956"
Projekty i wystawy
Ekspozycja czasowa, prezentowana w Centrum Edukacyjno – Wystawienniczym Muzeum Pamięci Sybiru, przy ul. Sienkiewicza 26 w Białymstoku.

otw0005.jpg
Wystawa plenerowa "Ich przeżycia - nasza pamięć"
Projekty i wystawy
Ekspozycja przygotowana przez Wspólnotę Wnuków Sybiraków przy współpracy ze Związkiem Sybiraków, Muzeum Wojska w Białymstoku oraz Muzeum Pamięci Sybiru.