Aby móc zadawać pytania zarejestruj się. Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej prosimy zapoznać się z naszą polityka prywatności.

zmień Polski change_language

change_contrast Wysoki kontrast change_version Wersja tekstowa
A A A
RSS rss
  • polski

  • русский

  • english


MPS0090.jpg
Otwarcie Centrum Edukacyjno-Wystawienniczego
Przedsięwzięcia 2016
Centrum Edukacyjno – Wystawiennicze przy ul. Sienkiewicza 26 to miejsce spotkań Sybiraków i ich rodzin, miejsce wystawy stałej, wystaw czasowych, warsztatów oraz zajęć edukacyjnych.

Invitation-2016-PL.jpg
Zjazd i konferencja "Pamięć Pokoleń 2016"
Przedsięwzięcia 2016
Fundacja Kresy - Syberia zaprasza na zjazd i konferencję "Pamięć Pokoleń", która odbędzie się w dniach 17-19 września w Warszawie,

0x0.jpg
Karolina Kaczorowska odwiedziła tymczasową siedzibę MPS
Projekty i wystawy
Karolina Kaczorowska, wdowa po Ryszardzie Kaczorowskim, ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie, po raz kolejny odwiedziła rodzinne miasto swego męża.

urbanowicz.jpg
Opowieść Stanisławy Urbanowicz, deportowanej w czerwcu 1941 do Bols...
Opowieści
Stanisława Urbanowicz (z d. Mroziewska): "Wreszcie marzec 1946 roku. Przychodzą zawiadomienia, że wracamy do kraju. Każdy dostaje dokument repatriacyjny. Radość ogromna. Najpierw wyjeżdżają rodziny z dziećmi (...)"

konferencja.JPG
Międzynarodowa Konferencja Naukowa „SYBIR: Wiara-Nadzieja-Przetrwan...
Przedsięwzięcia 2016
Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zapraszają do wzięcia udziału w konferencji naukowej...