Aby móc zadawać pytania zarejestruj się. Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej prosimy zapoznać się z naszą polityka prywatności.

zmień Polski change_language

change_contrast Wysoki kontrast change_version Wersja tekstowa
A A A
RSS rss
  • polski

  • русский

  • english


CezaryKarwowskiwTomsku.jpg
Syberyjski sukces białostockiego pianisty
Przedsięwzięcia 2016
Cezary Karwowski, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku, został laureatem III Syberyjskiego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Tomsku (Rosja).

muzeum tomsk.png
Archiwum polsko-syberyjskie
Historia
Kilkusetletnia obecność polska na Syberii pozostawiła na tej ziemi wiele materialnych śladów. Od lat ich zbieraniem zajmuje się jedno z tomskich muzeów.

borkowscy.jpg
Opowieść Witolda Borkowskiego
Opowieści
wywiezionego w lutym 1940 roku z Białowieży na Syberię wraz z rodzicami Aleksandrem i Teodorą oraz siostrą Marią.

mojdom.jpg
"Mój dom" - pokaz filmu i spotkanie z Magdaleną Szymków
Projekty i wystawy
„Jeszcze nie rozwidniało się. Jeszcze było ciemnawo. Chyba gdzieś godzina była piąta. Nie pozwolili żadnej lalki brać. Nic. Żadnego naczynia nie wolno było brać, nawet wiadra nie wolno było wziąć, ani talerza, ani miski. Nic kompletnie."

12963403 1292720154076820 427753001649565935 n.jpg
"Dzieci Syberii" - wystawa plenerowa
Przedsięwzięcia 2016
"Dzieci Syberii" to wystawa, którą będzie można zobaczyć na Rynku Kościuszki w Białymstoku, w dniach 19 kwietnia - 9 maja br. Autorem osiemnastu czarno-białych portretów osób deportowanych na Sybir w l. 1940-41 jest Tomasz Lazar.