Aby móc zadawać pytania zarejestruj się. Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej prosimy zapoznać się z naszą polityka prywatności.

zmień Polski change_language

change_contrast Wysoki kontrast change_version Wersja tekstowa
A A A
RSS rss
  • polski

  • русский

  • english

Kalendarium


Typ wydarzenia<< >>
26 lutego 2016

miejsce:
Podpisanie porozumienia MWB i IPN
  • W dniu 26 lutego 2016 r. o godz. 12 w Centrum Edukacyjnym IPN przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Łukasz Kamiński i Dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku Robert Sadowski, w obecności przedstawiciela Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku dr. hab. Tadeusza Truskolaskiego podpiszą porozumienie, mające na celu dokumentowanie i badanie historii przymusowych przesiedleń i ruchów migracyjnych obywateli Rzeczypospolitej w XX w. oraz propagowanie pamięci o ich losach. Działania te będą polegały na wspólnej realizacji projektów badawczych, edukacyjnych, wystawienniczych, konferencji i seminariów naukowych oraz publikacji wyników prowadzonych badań. Strony porozumienia będą wymieniały się swoimi archiwaliami, wynikami własnych badań i doświadczeniami, a także współpracowały przy tworzeniu stron internetowych poświęconych problematyce deportacji.

10 lutego 2016

miejsce:
Sala Rycerska Muzeum Wojska w Białymstoku
Spotkanie ze Świadkami Historii
  • Związek Sybiraków O/Białystok, Muzeum Pamięci Sybiru O/Muzeum Wojska w Białymstoku i Wspólnota Wnuków Sybiraków zapraszają na spotkanie zorganizowane w 76. rocznicę pierwszej masowej deportacji obywateli polskich na Sybir, które odbędzie się 10 lutego (środa), o godz. 16:30, w Sali Rycerskiej MWB (Białystok, ul. Kilińskiego 7). W spotkaniu wezmą udział Świadkowie Historii: Heronima Dzierma, Mieczysława Kontnik i Józef Panasiuk.